הו אמאלפי

הו אמאלפי

ביוני האחרון הצטרפתי עם אישתי לפלוטילה שיצאה מנמל סלרנו בה הפלגנו 4 זוגות חברים על סירת באלי 4.2 לאורך חופיה המרהיבים של דרום איטליה.

עד פלוטילה זו לא היה לי כל נסיון עבר בהפלגות, וההתרגשות מההפלגה היתה מלווה גם במעט חשש.  החל מרגע הגעתנו לנמל התקבלנו על ידי החבורה הנפלאה של דרך הים – יוסי, יפתח ואייל, ובמקצועיות, סדר וארגון מופתי ליוו אותנו בקבלת היאכטות ויצאנו לדרך.

היאכטה הייתה חדשה, מתוחזקת ומפנקת, דבר שהעצים מאוד את החוויה. מדי יום הרמנו מפרשים, הפלגנו מספר שעות, עצרנו לעגינה במקומות עוצרי נשימה כשסביבנו רכסים מדהימים, מערות, נוף מטורף, ועיירות ציוריות. בכל בוקר בחרנו את מקום העגינה בו תכננו לקפוץ למים, לחתור בסאפ או לרדת לחוף, בישלנו ארוחת מפנקות מהמוצרים המקומיים שקנינו (פסטות, גבינות, ירקות, יין, ועוד מוצרים שיש לאיטליה להציע), ושחינו במים כחולים וצלולים.

לכל ערב עגנו את הסירה בעיירה אחרת (בהתאם לתכנון מסלול של צוות דרך הים), כל נמל יותר יפה ומיוחד מהשני, מאמלפי המדהימה, דרך פוזיטאנו, קאפרי ופרוצי'דה היפיפייה, טיילנו משעות אחה"צ המאוחרות בעיירות הקסומות, נהנינו מאוכל טוב וטיולי ערב רגליים ברחובות צרים, מקושטים, ציוריים וצבעוניים.

מהר מאוד גיליתי התלהבות גדולה מנושא השייט, החשש שלי מבחילות או הרגשה לא טובה התמוסס די מהר, הצטרפתי לצוות תפעול הסירה, נהניתי מהחוויה, מההתעסקות בשיט, מתפעול היאכטה, מהלמידה מהסקיפר המיוחד שלנו ומהידע הרב שלו בתחום, והתחושה המיוחדת והבלתי ניתנת להסבר של ההפלגה. החופשה המושלמת הזו אפשרה לי מקסימום רוגע ושלווה, ומצאתי שהיא משלבת את כל התחומים האהובים עלי: ספורט, ים, תפעול, והנאה צרופה. אין ספק שמדובר באחת החוויות המיוחדות שחוויתי.

תודות גדולות לצוות המדהים של דרך הים, שעשו כל מה שנדרש על מנת להפוך את החוויה לשלמה ומדויקת עבור כולם, הן בבחירת המסלול, מקומות העגינה, האנרגיה והרוח החיובית מלאת האדרנלין וסבלנות אין קץ, הכל במטרה למלא אחר כל הצרכים והרצונות של כולם, בכל שעה ובכל רגע.

שבוע לאחר החזרה לארץ כבר הייתי בערב הדרכה לקורס סקיפרים הקרוב בדרך הים (כמובן שנרשמתי מיד בסופו) וכעת אני בסיום שלב הימאות. אין ספק שמצאתי תחביב מיוחד ומקום מיוחד לממש אותו.

מחכה כבר בקוצר רוח לפלוטילה הבאה.

שחף.

הו אמאלפי