השנה אתם חוצים איתנו את האוקיינוס

השנה אתם חוצים איתנו את האוקיינוס
מועדון דרך הים מוציא השנה בפעם העשירית יאכטה שתחצה את האוקיינוס האטלנטי. צוות של שישה חברי מועדון יצאו לדרך מטנריף שבאיים הקנריים ומשם יפליגו דרומה ומערבה, ממש כמו שעשה קולומבוס לפני 527 שנה כשחיפש את הדרך הקצרה להודו ובטעות גילה את "העולם החדש".
בשונה מקולומבוס צוות חציית האטלנטי של דרך הים לא יוצא רק כדי להגיע אל האדמה שבצד השני של האוקיינוס, במקרה הזה הדרך חשובה לא פחות, המסע הוא המנה העיקרית – ההגעה תהיה רק הקינוח המתוק.

כל חצייה של ים, גם אם היא קצרה כמו הרצליה-לרנקה ובטח כשמדובר באלפי מיילים ימיים של אוקיינוס, היא מבצע מורכב, לא הרפתקה שמתאימה לכל אחד אבל בהחלט חוויה שימאי צריך להכיר מקרוב.
אומרים שחצית האוקיינוס האטלנטי היא אחת הפסגות המסעירות ביותר בעולם השייט וזה נכון, אבל בדיוק כמו טיפוס אל פסגה קפואה בהימלאיה כדי לצאת בראש שקט צריך לסמן וי על רשימה ארוכה של הכנות, תיאומים, הצטיידות, גיבוש צוות, צבירת ידע, הכנת גיבויים שונים ודאגה שלכל גיבוי יהיה עוד גיבוי.
בסוף ההכנות צריך גם לתרגל גמישות נפשית ולהבין שכל תכנית היא בסיס לשינויים. בלב האוקיינוס, כשהיאכטה והצוות מוקפים ב360 מעלות כחולות הדבר הצפוי היחיד הוא שיקרו גם דברים בלתי צפויים.

בכל שנה אנחנו מזמינים את חברי המועדון של דרך הים לנסות ולהצטרף לחציית האוקיינוס, מספר אנשי הצוות כמובן מוגבל ותמיד ישנם חברים שנאלצים לחכות להזדמנות הבאה.
השנה, לרגל החציה העשירית שלנו החלטנו לעשות מעשה ולצרף להרפתקה המסעירה הזאת אתכם ואת כל חברי מועדון דרך הים!
באמצעות עולם התוכן שנוצר במיוחד לטובת מי שאוהב ריח של ים-פתוח, תוכלו לקבל הצצה מרתקת לכל הכרוך בחצייה של האוקיינוס.
גדי ישראלי – חבר מועדון ותיק ואחד מאנשי צוות החציה מתעד למעננו את כל ההכנות, החוויות וההרפתקאות לקראת ובמהלך חציית האוקיינוס באמצעות בלוג מיוחד, מומלץ להירשם ולעקוב.
לצד הבלוג של גדי יצרנו מין "אנציקלופדיה למדעי החצייה" שנועדה לעזור להבין את התמונה השלמה ולשפוך אור על מקומות, מכשירים, מנהגים ומושגים שימושיים:
תוכלו ללמוד מהן רוחות הסחר, מאיפה והיכן הן נושבות, למה יוצאים לחציה דווקא בעונה הזאת, מי המשוגע שניסה לחצות את האוקיינוס עם קיאק (והאם הוא הצליח?) איך ממקסמים את המהירות ברוחות גביות, איך גוש גדול של חמאה בבטן הספינה יכול לעזור בניווט, וגם מה קורה אם חס וחלילה משהו משתבש ונדרש חילוץ מלב האוקיינוס. הכל כדי שתוכלו לחוש בעצמכם את הרוח המשכרת של ההרפתקה העצומה הזאת גם אם אתם בנוחות היחסית של הבית או של נמל הבית.

ועכשיו הגיע הזמן לשחרר חבלים, לאסוף פנדרים, להרים מפרש ולכוון את הגה הספינה מערבה. "צוות היכון לחציית האוקיינוס האטלנטי!"
מבט אחרון לאחור, אל החוף כבר מעלה תובנה ראשונה – הכי קשה זה לעשות את הצעד הראשון. או כפי שכתב חוצה האוקיינוס המפורסם ביותר בכל הזמנים:

"לא תוכל לחצות את האוקיינוס אם לא תמצא את האומץ לאבד את מראה החוף." כריסטופר קולומבוס

בהצלחה לצוות חוצי האוקיינוס האמיץ של דרך הים!