פרויקט מיפרשים

פרויקט מיפרשים

מיזם מפרשים

מפרשים הוא מיזם חברתי ימי ייחודי, הפועל כמלכ"ר תחת עמותת "טופז" (ע"ר)

מיזם מפרשים נולד בהולנד, אצל דודי ויוסי לפני 20 שנה כשהם ראו קבוצות נוער עובר תהליך משמעותי על גבי ספינות "שודדים" בים הצפוני.

מיזם מפרשים נולד אצל אסף כשהוא ראה איך אנשים יורדים אחרי שבוע שבילו אתו על הספינה בקצה של העולם

הוא נולד אצל אלעד, אשר כמטפל, ראה מה עושים הים והטבע לנפש

והוא נולד אצלי אחרי ששמעתי אינספור פעמים את המשפט "הים הוא הפסיכולוג שלי".

הוא גם נולד במובן מסוים אצל כל אחד מעשרות התומכים והמתנדבים שאפשרו לו להתחיל "ללכת". אז יחד, החלטנו לגדל את התינוק הזה.זיקקנו את מה שאנחנו רוצים לעשות באמת (חוץ מלהתלהב מספינות מפרש מדהימות):

בחרנו להביא ארצה כלי שייט, שיאפשר מסע ימי קבוצתי- מעצים, מחנך, מטפל ומחבר.

בחרנו להיות מסוגלים להביא את הכלי הזה למגוון רחב ככל האפשר של אוכלוסיות, מתוך הבנה, שתהליך קבוצתי שכזה יכול לעשות טוב כמעט לכל אחד. מפה לשם, בשנתיים האחרונות טיילנו בארץ עם הרעיון ומצגת יפה שמסבירה אותו. מצאנו אוזן קשבת אצל רבים בקהילת השייטים. חברים תרמו ביד רחבה מכספם, מזמנם ומניסיונם. בחנו ספינות רבות ומסוגים שונים לטובת המטרה. ובסוף מצאנו(!) שנתיים אלו הסתיימו בכך, שהספינה החברתית הראשונה עושה דרכה ארצה.

בחורף 2018-19, הספינה תתחיל "לחרוש" את קו החוף הישראלי, עם קבוצות שונות. בני נוער מעוטף עזה, נערות פנימיות, יהודים וערבים החיים בשכנות ולא נפגשים, חיילים שחוו חוויות לחימה. וזה רק על קצה המזלג. רכישת הספינה הייתה הצעד הראשון בחיי מפרשים. הצעד המשמעותי הבא הוא לקיים את הפעילות עבור מי שזקוק לה באמת, ולהמשיך ולחבר את קהילת השייטים וקבוצות חזקות אחרות, לטובת המטרה.

יש פה הזדמנות אמתית לעשות משהו טוב.

לפרטים נוספים והצטרפות לעשייה:

יוסלה

052-4522033

www.mifrasim.org.il

מחכים לךJ