האנשים של דרך הים – קרן ולדמן

הי! אני קרן ולדמן (44) אם לשלושה בנים בני 4,11,15
מורה לאנגלית ולחינוך מיוחד, רכזת גרעין צבר (חיילים בודדים) בקיבוץ עין החורש.

החיבור שלי לשייט התחיל לפני 20 שנה כשגרתי בסן פרנסיסקו. חברה שלי גרה על סירה שעגנה בסוסוליטו – עיירת דייגים, ספנים ואנשי ים שיושבת תחת הגולדן גייט ברידג׳. נהגנו לצאת למפרץ ולאוקיינוס השקט כמעט כל סוף שבוע. דרך אותה חברה הכרתי עוד בעלי סירות ויצא לי לשוט לא מעט באיזור. בהמשך חברתי גם ל״הוואין צ׳יפטן״ ספינת סקונר בת 129 פיט (!) מ ד ה י מ ה שעליה התנדבתי כאשת צוות (שם למדתי לקפל חבלים ומפרשים ובעיקר להתפעל מהעוצמה של האוקיינוס).

האנשים של דרך הים - קרן ולדמן


כשחזרתי לארץ אחרי שהות של 12 שנים מעבר לים חיפשתי הרבה זמן את הדרך לחבור חזרה לעולם השייט, לאווירה המיוחדת שאנשי ים יוצרים יחדיו, ובעיקר לחזור להפלגות בים, הפעם לאורך חופי ישראל.
הזמנתי לבעלי מתנה ליום ההולדת שלו הפלגת ניסיון בדרך הים וברגע שדרכה רגלי על הסיפון של הסירה ידעתי שזהו – חייבת להוציא רישיון ומייד!

האנשים של דרך הים - קרן ולדמן


את קורס סקיפרים התחלתי באוגוסט 2018. נתי סבג היה המדריך שלי, פשוט בחור מדהים שלוקח את האהבה שלך לים ונושף עליה רוח גבית עד שאתה מבין ומצליח… שילוב נדיר של מקצוענות יחד עם סבלנות אין קץ!
בקורס פגשתי 5 נשים מדהימות – כל אחת מרקע כל כך שונה שאין מצב שהיינו מכירות מחוץ לדרך הים. עברנו יחד את כל הקורסים עד הוצאת הרישיון. יצאנו יחד לפלוטילה ביוון וגם שם ליווה אותנו המדריך האגדי נתי – זו הייתה חוויה מלמדת והרפתקה ששווה פוסט בפני עצמו… מאז הקורס אנחנו יוצאות להפליג יחדיו לפחות פעם בשבוע, ממש אחיות למפרש.
את הטסט עברתי בתקופה הכי עמוסה שלי בעבודה, לא רציתי לעצור, הים חזר להיות אי השפיות שלי ולא רציתי לדחות את הוצאת הרשיון ולו ביום אחד.
זה לא היה פשוט, אבל הצוות המקצועי והמדהים של המועדון התגייסו כולם ללמד, לתמוך, ולהיות הרוח הגבית שלי!
ביום שבו עברתי טסט הרגשתי שהים חזר אליי לחיים ולצמיתות.
מאז הרחבתי את הרישיון למשיט 60, יצאתי לפלוטילה בסיישל, ואני ממשיכה להתמקצע בהפלגות מודרכות והפלגות מוביל במועדון.

האנשים של דרך הים - קרן ולדמן

ומה הלאה? אני מקווה להצליח להצטרף לצוות הנשים התחרותי של המועדון… לחוות כמה שיותר את הים, הרוח, את המפרשים ובכל דרך שהיא…
חציית אוקיינוס בהחלט על הפרק… ועד אז אני מתכננת לצבור כמה שיותר ניסיון, לצאת כמה שיותר לים, ללמוד כל מה שאני יכולה מאנשי הים בדרך הים, להמשיך למשיט 40…להוציא צ׳רטרים, ועוד…