קורס סקיפרים דיגיטלי: ״אין לי זמן״ זה כבר לא תירוץ

חלומות גדולים קל לאסוף וקשה להגשים, בעיקר כשאינספור תירוצים מונעים מאיתנו פשוט לקום ולעשות. מזל שיש את האינטרנט שמנגיש לנו את כל העולם בקליק אחד. במילים אחרות – על קורס סקיפרים דיגיטלי כבר שמעתם?

כשחושבים על קורס סקיפרים הדבר הראשון שקופץ לראש הוא הים הפתוח. אך מי שקצת מכיר את התחום, מבין כי לפני שמרימים את העוגן יש בסיס תיאורטי רחב מאוד המועבר בכיתות הלימוד. במציאות של היום, גם לחולמים הגדולים ביותר לעתים יש לו״ז עמוס מדי בשביל להגיע לכיתה. בדיוק כאן נכנס לתמונה קורס הסקיפרים הדיגיטלי הראשון בישראל, שנפתח לא מזמן על ידי דרך הים – מועדון ובית ספר מקצועי לשייט, מהמובילים בישראל.

מה זה קורס סקיפרים דיגיטלי?

קורס סקיפרים דיגיטלי: ״אין לי זמן״ זה כבר לא תירוץ

קורס סקיפרים דיגיטלי מעניק רישיון ״משיט יאכטה״ מוכר מטעם משרד התחבורה (משיט 30), להשטת ספינה עד 24 מטרים (עד 100 טון), וכן לסירות מנוע בכל הספק, בשייט חופי (Coastal). הקורס מכיל את אותם החומרים המקצועיים כמו במסלול הרגיל, אך אופן הלימוד (למעט המבחנים) מועבר באמצעות אפליקציה ייעודית של מועדון דרך הים. משתתפי הקורס לומדים את הנושאים השונים בזמנם הפנוי באמצעות הנייד, או באמצעות טאבלט הניתן במתנה לנרשמים, עליו מותקנים חומרי הלימוד.

ההבדל הדק שבין ״כמעט״ ל״כן״

דודי סימון ויוסי סוקולוב, מקימי מועדון דרך הים, מספרים:
״לא פעם נתקלנו בשאלה ״למה קורס דיגיטלי?״ התשובה היא – למה לא? אנחנו חיים בעולם דיגיטלי, בו הנגשת הקורס לקהל הרחב היא מתבקשת. כל מי שאהבת הים בוערת בו יכול כעת לחוות תהליך למידה מקצועי ומקיף בהתאמה אישית – בקצב שלו, בזמן שמתאים לו ומכל מקום. למעשה, עבור רבים מדובר בהבדל שבין חלומות הנשארים במגירה, לבין כאלו המתגשמים בים הפתוח במינימום השקעה ומאמץ. האמצעים הדיגיטליים הופכים את הקורס לאפשרי עבור מי שעד כה לא יכל לעשות זאת בשל לו״ז עמוס או מקום מגורים מרוחק״.
קורס סקיפרים דיגיטלי: ״אין לי זמן״ זה כבר לא תירוץ
יש לציין כי הטכנולוגיה לא באה על חשבון ההדרכה האנושית-אישית. משתתפי הקורס הדיגיטלי זוכים לליווי והדרכה צמודים של המדריכים בדרך הים, המסייעים בתהליך הלימוד, מעניקים הסברים מעשיים ותיאורטים ופותרים בעיות בהן נתקלים המשתתפים. בנוסף, ישנה אפשרות להצטרף לשיעורי מרתון לקראת הטסט. בסופו של דבר, דווקא ההתאמה האישית שמאפשר הקורס הדיגיטלי עשויה לקצר את הדרך אל עבר רישיון הסקיפרים הנחשק.

מיומנו של סקיפר

שחר סנפירי, בוגר קורס סקיפרים של מועדון דרך הים, משתף:
״את הלימוד למבחני התיאוריה עשיתי לבד, בזמני החופשי און-ליין דרך האפליקציה והגעתי למרתון לקראת המבחנים עצמם. המדריכים שהעבירו את המרתונים עזרו להפנמת החומר בצורה משעשעת (למשל ריקוד הסחת המנוע של מיכל). לאחר סיום מבחני התיאוריה קצת חששתי מהקבוצה שאיתה אעשה את הקורס המעשי, אך החשש התבדה כשנפגשנו ולשמחתי התקשורת בינינו היתה מדהימה מהרגע הראשון. כל שיעור כל שיעור היה כיף – מפרשנות, תמרוני מנוע, חוקי דרך, הכרת המכונה והמכשירים – פתאום התיאוריה והמבחנים מקבלים משמעות וחיים. ההפלגה היא חוויה מדהימה, החופש לנוע במרחב העצום של הים, רחש הרוח הנושבת במפרשים הוא כיף גדול… ובניגוד לנהיגה, הפלגה תמיד מלווה בחטיפים וכוס יין טוב 🙂
לאחר סיום הקורס הצטרפתי למועדון הסקיפרים של דרך הים (תודה ענקית לעמנואל ולקטיה) ואני משתדל להפליג כמה שרק אפשר. לכל מי ששוקל ומתלבט האם ללמוד, הייתי ממליץ – צאו להפלגות חברים או הפלגות נסיון של המועדון, דברו עם סקיפרים מוסמכים ואל תפחדו לשאול שאלות. כך או כך, צאו לים, השקט והרוגע שלו נותנים המון…״
קורס סקיפרים דיגיטלי: ״אין לי זמן״ זה כבר לא תירוץ

רוצים לשמוע עוד על קורס הסקיפרים הדיגיטלי של דרך הים?
השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם