שייט לאנטרקטיקה - 18 שנות ניסיון!

שייט לאנטרקטיקה על גבי יאכטת מפרש היא חווית חיים, לא פחות מכך. הרפתקה המסעירה את הדמיון ומאפשרת לחוות את המקום המופלא הזה מקרוב, להגיע למקומות אליהם לא ניתן להגיע בכל דרך אחרת, להעמיק ולצפות לאורך זמן בבעלי החיים ובאורחות חייהם

 

אנטרקטיקה היא היבשת הקרה, מוכת הרוחות ובאופן מפתיע גם היבשה ביותר בכדור הארץ. אין ולא היתה בה מעולם אוכלוסיה מקומית קבועה למעט קבוצה קטנה של מדענים המאכלסים את תחנות המחקר הפזורות בה. זהו חבל ארץ קשה, 98% משטח אנטרקטיקה מכוסה קרח עד והטמפרטורות יורדות בחודשי החורף במקומות מסוימים עד מתחת לשמונים מעלות מתחת לאפס. היבשת נטולת צמחיה כמעט לחלוטין ועולם החי שבה מוגבל למספר מועט של מינים המותאמים באופן מרשים ביותר לתנאי האקלים הקשים.

 

ובכל זאת, שייט לאנטרקטיקה היא הרפתקה מלהיבה ומרתקת. חופיה ומימיה של היבשת הקרה שננטשים כמעט לחלוטין בחודשי החורף החשוכים הופכים לשוקקי חיים בקיץ: אלפי פינגווינים, כלבי ים, פילי ים ועוד, חוזרים אליה על מנת לעסוק במלאכת הרבייה. הטמפרטורות עולות באופן משמעותי ומגיעות בשולי היבשת לחמש ואף עשר מעלות מעל האפס. רצועת החוף הקפואה מפשירה לאיטה וחושפת נופים עוצרי נשימה. פסגות עצומות, קרחוני ענק ואינספור פיסות קרח בגדלים וצורות שונות ומשונות משייטות במימיה. אנטרקטיקה, כמו כל הדרום האנטרקטי נעדרת טורפים יבשתיים לחלוטין, ועובדה זו היא המאפשרת לבעלי החיים להקים מושבות חשופות כל כך לאורך החופים ולנו בני המזל הזוכים להגיע לשם לצפות בהם מקרוב מאד בלא לעורר בהם כל חשש.

 

את המסע נבצע על גבי יאכטת מפרשים גדולה, בעלת גוף ברזל, אשר נבנתה על מנת לעמוד במזג האוויר ותנאי הים הקשים ביותר. את ההפלגה יוביל הנק בורסמה – סקיפר הולנדי בעל ניסיון עצום באזור ובכלל. להנק ניסיון של למעלה מ – 18 שנים ובמהלך תקופה זו הוביל עשרות משלחות במסעות  שייט לאנטרקטיקה, ג’ורג’יה הדרומית, ארץ האש, כף הורן ועוד.

 

אל הנק יתלווה כאיש צוות מדריך שייט ישראלי ממועדון דרך הים, בעל ניסיון בשייט בדרום האנטרקטי. הקבוצה שתצא להרפתקה תמנה שבעה איש בלבד ותיקח חלק פעיל בהרפתקה – החל מסיוע במלאכת השטת הספינה, דרך עזרה במלאכת בישול הארוחות ועד השתתפות בבחירת מסלול השיט והפעילויות היבשתיות.

 

שייט לאנטרקטיקה מיועד לאוהבי טבע והרפתקאות מכל שכבות הגיל. אין צורך ברקע קודם בשיט או בכושר גופני מיוחד. כל הדרוש הוא מצב בריאותי תקין ולהט גדול לצאת ולגלות עולמות חדשים.

 

שייט באנטרקטיקה - סיור על הרים מושלגים - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - ליוויתן סמוך ליאכטה - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - הרים מושלגים - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - זנב של ליוויתן - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - קרחונים - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - משקיפים על לוויתן - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - כלב ים - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - עשרות פינגווינים - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - ספורט ימי - חתירה בקייק - דרך הים

שייט באנטרקטיקה - פינגווינים - דרך הים