הרפתקת שייט באיסלנד

הרי געש וקרחוני ענק, שדות לבה ומפלים עצומים, גייזרים ולגונות שלוות

 

איסלנד היא אי של ניגודים ואינה דומה לשום מקום אחר בכדור הארץ. זוהי ארץ חיה ונושמת, הממשיכה להתעצב ולגדול גם היום תוך פעילות געשית בלתי פוסקת. הסיבה לכך היא מיקומה על הרכס המרכז אטלנטי, ממש על קו השבר בין הלוח האירו-אסיאתי והלוח הצפון אמריקאי ההולכים ומתרחקים זה מזה.

 

על אף גודלה (פי חמישה מישראל) חיים באיסלנד כ-300 אלף איש בלבד, וגם אלה חיים ברובם בעיר רייקיאויק וסביבותיה. כך שמרבית שטחו של האי הינו טבע פראי, עוצמתי ובלתי נגוע ע״י בני אדם.

 

אחד האזורים הפראיים והמרתקים ביותר באיסלנד הינם הפיורדים המערביים, בהם תתרכז ההפלגה שלנו. נשייט בין כפרי דייגים זעירים ויפים, נצפה בהרי געש ומפלים עוצרי נשימה, ננווט את דרכנו תחת צוקים עצומים המהווים את אתרי קינון הציפורים הגדולים ביותר באירופה, כולל אלפים רבים של פאפינים – הציפור הלאומית של איסלנד, נזכה לביקורים קרובים של לוויתנים גדולי סנפיר, אורקות ואולי גם אחרים, נעגון במפרצים מבודדים (אשר חלקם אפילו לא ממופים..) ונצא לטיולים רגליים בהם נמצא מדי פעם מעיינות חמים להשתכשך בהם.

 

זהו מסע ימי מרגש, אך גם מאתגר, באזור הידוע בשינויי מזג האוויר התכופים שבו, ובהשפעות המקומיות הדרמטיות על עוצמת וכיוון הרוחות. ההפלגה תתבצע בשלהי חודש מאי ותחילת חודש יוני, תקופה יציבה יחסית מבחינת מזג האוויר, עם ימים בלתי נגמרים ומיעוט משקעים, ועם תפאורה נהדרת של שלגי החורף על ההרים והגבעות סביב, שטרם הספיקו להפשיר.

 

הטמפרטורות יהיו באזור חמש עד עשר מעלות, קריר בהחלט ודורש התארגנות יסודית מבחינת לבוש.

 

ההפלגה תתבצע על גבי יאכטה מדגם בוואריה 50, מאובזרת באופן מלא לשיט באיסלנד, כולל ראדאר, AIS ,חימום פנימי ואפילו שני קיאקים.

 

את ההפלגה יוביל אסף רייפלד, שייט ומדריך שייט ותיק, בעל ניסיון רב בהובלת קבוצות בארקטי ובאנטארקטי. למעוניינים בכך תוצע חבילה בת שבוע נוסף של מסע שטח ברכבי 4X4 להשלמת החוויה האיסלנדית.

הרפתקת שייט באיסלנד - נוף - דרך הים

הרפתקת שייט באיסלנד - חתירה בקייק - דרך הים

הרפתקת שייט באיסלנד - מפל מים ענקי - דרך הים

הרפתקת שייט באיסלנד - מפל מים - דרך הים

הרפתקת שייט באיסלנד - מבט מהסיפון - דרך הים

הרפתקת שייט באיסלנד - מעגן סירות מקומי - דרך הים

הרפתקת שייט באיסלנד - סנפיר של לוויתן - דרך הים


דברו איתנו!