הרפתקת שייט בסבאלברד

סבאלברד הינו ארכיפלג ארקטי פראי ומרהיב הממוקם במחצית הדרך בין הקצה הצפוני של נורבגיה לקוטב הצפוני של כדור הארץ.

 

הארכיפלג נמצא תחת ריבונות נורבגית ומורכב מאי אחד גדול בשם שפיצברגן המתפרס על פני יותר ממחצית שטחו של הארכיפלג, שניים שלושה איים בגודל בינוני ועוד עשרות רבות של איים קטנים. הארכיפלג כמעט ואינו מיושב ומרבית שטחו מכוסי קרחוני עד. בשל היותו מושפע משולי הזרם הצפון אטלנטי המביא איתו מים חמים יחסית, האקלים בארכיפלג אינו קר וסוער כפי שניתן היה לצפות ובחודשי הקיץ שוררות באיים טמפרטורות ממוצעות של כחמש מעלות צלזיוס. זהו המקום הצפוני ביותר בכדור הארץ בו הים אינו קפוא בקיץ ומאפשר תנועה של כלי שיט שאינו שוברת קרח.

 

תוואי הנוף בשפיצברגן מרהיב. האי מושלג ברובו גם בקיץ וקרחוני ענק גולשים בעמקים עד לקו המים. קו החוף מפורץ ושופע מקומות נסתרים בהם ניתן לעגון את היאכטה ולצאת לטיולים רגליים.

 

על אף הנוף הנפלא, נראה כי הדבר המרשים ביותר בסבאלברד הוא עולם החי – מלבד אלפיים התושבים האנושיים של הארכיפלג, מצאו בו את ביתם מינים רבים ומגוונים של בעלי חיים ייחודיים – דובי קוטב, איילים צפוניים, שועלים ארקטיים, ניבתנים, כלבי ים, לוויתנים מסוגים שונים ומאות אלפי ציפורים במגוון של מינים. כולם מתנהלים בחופשיות בסביבתם הטבעית הרחק מהשפעה אנושית כלשהי.

 

עקב מיקומו הצפוני כל כך אין השמש שוקעת בסבאלברד כלל החל ב-20 לאפריל ועד ה-26 לאוגוסט, כך שהמסע יתקיים במלואו באור יום, עשרים וארבע שעות ביממה.

 

ההפלגה בסבאלברד על גבי יאכטת מפרש היא חוויה פראית וייחודית במהלכה נפגוש בעלי חיים מופלאים פנים אל פנים, נתמרן את היאכטה בין קרחונים צפים, נעגון במפרצים פראיים ונצא לטיולים מרהיבים לרגלי הרים מושלגים וקרחוני ענק.

הפלגה לבסבאלבר - כלב ים - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - נוף - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - קרחונים עצומים - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - דב - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - להקת כלבי ים - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - נוף עוצר נשימה - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - פינגווינים צפים על קרחון - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - כלב ים שוחה - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - ציפור שטה על פני המים - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר -קרחון עצום - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - תמונה קבוצתית - דרך הים

הפלגה לבסבאלבר - 2 דובים לבנים במים - דרך הים


דברו איתנו!