אדם בים! עם לירן רובס

אני לירן רובס, תורן רציף בדרך הים ולכל מי ששואל התשובה היא לא, אני לא מכיר את דני רובס.

אדם בים! עם לירן רובסתמיד מצאת את עצמי מסביב לכלי שייט, הייתי בצופי ים מכיתה ז' עד יב' שם למדתי איך לעבוד עם חבלים, לתקן כלי שייט קטנים ולתפור מפרשים.  היום אני משחרר את היאכטות שחברי המועדון מפליגים בהן ובמקביל דואג לענייני תחזוקה על הרציף מחבלי ההיקשרות, מפרשים, תיקוני תקלות שוטפות ועד השיפצור של גלגל ההצלה לריילינג.

אם צריך אני עולה כדי לשחרר מעלן שנתקע בראש התורן, מחליף חבלים שיש להם בלאי ואפילו יצא לי לא מזמן לעבוד בצוות שהחליף מנוע ליאכטה רונית.

החלפת מנוע זה דבר שלא קורה כל יום, בדרך כלל העבודה שלנו על המנועים כוללת רק טיפולי תחזוקה שוטפים – שמנים, פילטרים, אימפלורים. אבל רונית זאת יאכטה שחברי המועדון שלנו משתמשים בה להפלגות דייג ארוכות והמנוע היה עייף וכבר הגיע הזמן לעשות לו אוברול אז כדי לא להשבית את היאכטה פשוט החליפו לה מנוע.

אדם בים! עם לירן רובס

בבוקר המנוע החדש עוד עמד על הרציף בתוך קרטון ועוד לפני הצהרים הוא כבר הניע ויצאנו לסיבוב מחוץ למרינה כדי לבדוק אותו. הכי מסובך היה להרים את המנוע על המנור מתוך הקבינה ולהגיש אותו מעל לריילינג אל העגלה שחיכתה על הרציף.  זה נראה כמו עבודה ליום יומיים אבל כשיש איתך מישהו שיודע מה הוא עושה זו עבודה שלוקחת כמה שעות.

בשבועות האחרונים היאכטות של דרך הים נכנסות אחת אחרי השניה לטיפול השנתי שלהן במספנה אז אני עובד גם שם, משייף, מתקן, צובע אנטי פאולינג – הצבע שמונע מבעלי חיים ימיים ואצות לגדול לנו על הדופן. אני גם דואג לפנק כל אחת מהן בפוליש לפני שהיא חוזרת למים.

אדם בים! עם לירן רובס

בשבילי לעבוד עם כלי שייט בים זה חלום שמתגשם, לרוב האנשים הים הוא תחביב שהם מתעסקים בו כשהם לא עובדים, בשבילי זה גם עבודה וגם תחביב, אני נהנה.

אדם בים! עם לירן רובס