להיות חבר בצוות התחרותי של דרך הים

הזווית האישית של מוטי שחורי.

סיימתי קורס סקיפרים ב 2011 ומאז, לשמחתי יצא לי להפליג הרבה.

לצוות התחרותי של דרך הים הצטרפתי ב 2016  יחד עם קבוצת חברים שהכרתי מפעילויות והפלגות שונות במועדון.

מטרתי הייתה להכיר ולתפעל את מפרש הספינקר, שיצא לי לראות רק בסירות אחרות. באותה תקופה הצוות התחרותי כלל שתי קבוצות של בנים וקבוצה אחת של בנות. הסירות שהוקצו לצוות היו סירות ה Varinta של בית הספר.

הסירה שלנו הייתה ה"סבא שמשון", המאמן היה דודי פרוינד – שייט תחרותי עם נסיון בתחרויות בארץ ובחו"ל שגם היה המדריך שלי בהכנה לטסט.

כבר בתחילת הדרך עלתה השאלה האם אנו רואים בפעילות הצוות התחרותי "חוג שייט" בו נלמד כולנו את כל התפקידים בצוות או שנתאמן כצוות תחרותי עם תפקידים מוגדרים שיוצא לים במטרה לנצח. בחרנו באפשרות השנייה ובעזרת דודי הגדרנו אנשי צוות לתפקידים השונים: הגאי, איש ראשי, שני אנשי חלוץ שמתפעלים גם את הספיניקר, Piano (האחראי על כל המעלנים והמיתרים המגיעים ל  (Spin locks ו 3 אנשי סיפון קדמי שאחראים גם על הנפת הספינקר וביצוע מהפכים.

מעבר לתפקידים אלה, התפקיד העיקרי של אנשי הצוות הוא איזון הסירה, זו הקרבה של ממש המחייבת ישיבה רציפה על הדופן במעלה הרוח ומעבר זריז מצד לצד בכל סיבוב ומהפך. הקרבה זו משמעותית שבעתיים במזג אוויר סוער כאשר אנשי הצוות חשופים לגלי הים השוטפים את הסיפון. הכנת הצוות לכל תחרות התבססה על אימונים מעשיים בים שכללו תפעול נכון, יעיל ומהיר של מערך המפרשים במצבים שונים, תפעול הסירה לקראת הזינוק ובזינוק עצמו  ובמהלכים אסטרטגיים וטקטיים לאורך שיוטי תחרות. במקביל לאימונים בים עברנו שיעורי תאוריה שבהם עסקנו בחוקים ובתהליכי קבלת החלטות במהלך הזינוק והתחרות.

 

 

תפעול הספינקר בצוות תחרותי.

מאחר ומראש רציתי להכיר את הספינקר בחרתי בתפקיד ה Fore deck. תפקיד האחראי על הפעילות בסיפון הקדמי ובפרט הכנת כל מערך הספינקר להנפה, למהפכים ולהורדה.

ביסודו מפרש הספינקר הינו מפרש המצריך תשומת לב רבה. הן בשל גודלו (בד"כ שטח מפרש הספינקר גדול משטח מפרש הראשי והחלוץ גם יחד) והן בשל מגוון המיתרים והציוד הנדרש לתפעולו.

בעוד שבהפלגות שייט רגילות ההערכות להרמה ותפעול הספינקר היא סדורה ואיטית יחסית, בשייט תחרותי תפעול הספינקר מוגבל ע"י שיקולים נוספים הנובעים מהתחרות עצמה: קירבה למצוף במעלה הרוח, יכולת התמרון בקרבת סירות נוספות, כיווני ההפלגה והרוחות. כך שבדרך כלל לצוות הסיפון נותר חלון זמן קצר להכין את הספינקר להנפה. גם משטר הרוחות, עוצמתן ותנאי הים חורגים מהסביר לשייט רגיל. הספינקר מתופעל ע"י 4 אנשי צוות, בעזרת 5 מיתרים ומוט. בתהליך הנפת הספינקר יש לוודא שכל המיתרים עוברים במסלולים המתאימים, אינם מסתבכים ביניהם, בריילינג ובמיתרי החלוץ.

גם ביצוע מהפך עם ספיניקר הינו תהליך מורכב המחייב הערכות של כל הצוות ותפעול זריז של צוות החרטום.

לשמחתי הצוות נענה לאתגר של ההתמקצעות והרתמות לפעילות האינטנסיבית במהלך האימונים והתחרויות. האווירה בצוות ידידותית ומגובה בעזרה הדדית ותמיכה בעת הצורך. עם השנים התחלפו חלק מחברי הצוות אך הגיבוש והאחווה נשארו.

ככל שהצוות נרתם לפעילות נרתם גם המועדון ושידרג את מערך המפרשים, כמו כן נוסף Traveler ראשי ומדחף מתקפל (לקראת התחרויות). שדרוג הסירות אפשר להרחיב את הידע ויכולות התמרון של הצוות.

להיות חבר בצוות התחרותי של דרך הים

ימי הX-PRESIDENT

בשנה האחרונה הזדמנה למועדון סירה תחרותית ממש, ה  X president מבית X-YACHTS  – מהקבוצה המובילה בסירות התחרותיות בארץ. המעבר לסירה זו מהווה קפיצת מדרגה ברמת התפעול וקידם את הצוות לשלב העליון של תחרות שייט (בארץ).   מפרשים עשויים חומרים מרוכבים ומיתרי תפעול נוספים פתחו עולם שלם של יכולות תמרון ושליטה בסירה וכמובן מחייבים את הצוות להתמקצעות נוספת. בסירה כל כך קיצונית אין מקום לטעויות. עם השינויים בסירה השתנה גם הרכב הצוות ואני הפכתי לאיש ראשי ומבחינתי מדובר בעולם חדש של תפעול המפרש. בסירה זו המפרש הראשי מתופעל בעזרת 7 מיתרים: מעלן ראשי, מיתר ראשי, Traveler ראשי, Boom jack, קרן, וונטה אחורית ו Cunningham. תפעול המפרש מבוסס על שיתוף פעולה רציף עם ההגאי וה Piano ומחייב תפעול רצוף ועדין במשך כל ההפלגה.

 

בימים אלו ממש אנחנו שטים במסגרת אליפות ישראל לספינות מפרש לשנת 2021 מול טובי השייטים בארץ וכמו שאומרים בדרך הים אנחנו נהנים מהדרך!

להיות חבר בצוות התחרותי של דרך הים