ינואר 2022 – לוח הפעילויות החודשי

חברי המועדון של דרך הים נהנים בכל חודש מסדרה חדשה של סדנאות, הרצאות, הפלגות מודרכות קליניקות מקצועיות ומפגשים חברתיים שנועדו לפתוח אופקים חדשים ולהרחיב את גבולות הידע והניסיון הימי.

ההרשמה לפעילויות מתבצעת דרך האפליקציה ופורטל ההזמנות.

חודש ינואר הוא חודש היאכטות בדרך הים ויש לנו תכנית שתעשה לכם חם מבטן הספינה ועד לראש התורן!


סדנת יאכטות מנועיות:

מתי בפעם האחרונה עליתם על מגה-יאכטה??

במסגרת הסדנה נעלה על סיפונה של יאכטה מנועית באורך 70 Feet (יותר מ21 מטרים!!) נבקר בחדר המנוע, בסיפון העליון ובקוקפיט, נדבר על היכולות וההספקים של הספינה, על העיצוב ועל המערכות שמאפשרות לה לתמרן ולפנק את המפליגים בה.

נמשיך משם לסיור ברציף כדי להכיר עוד כלי שייט מיוחדים ששוכנים במרינה הרצליה – נלמד על יצרנים שונים, על קטגוריות שונות של יאכטות ואפילו נערוך הכרות עם ספינות תחרותיות.

סדנא להרחבת אופקים ולגיוון נושאי החלומות.

פורטל הזמנות>

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי


 סדנת סיור במספנה:

נצא לביקור במספנה של מרינה הרצליה כדי ללמוד על הטיפול, התיקון ושגרת התחזוקה של כלי שייט. נכיר את מבנה היאכטות שלנו מתחת לקו המים, נלמד על על הקיל, דף ההגה, מיסבי ההיגוי, הסי-קוקים, שכבת האנטי-פאולינג, תופעת האוסמוזיס, וכמובן המנוף.

הסדנא היא סדנא מקצועית שמהווה חלון הצצה מדהים לדברים שיאכטיונר צריך באמת לדעת .

פורטל הזמנות>

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי


יום אחזקה מרוכז:

הזדמנות נדירה להצטרף ליום אחזקה מרוכז על היאכטות שלנו.

נעשה תיקונים וטיפולים ל-4 יאכטות במקביל, נלמד על תהליך האחזקה, ננקה את הבילג’ים, נעבור על הוונטות, נבצע בדיקות מנוע, נטפל במכלי המים והסולר נבדוק את המצברים ומערכת החשמל ונקנח בבירה קרה ביחד על הרציף!

פורטל הזמנות>

 

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי
 
ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי

מודרכת סינגל הנדד:

שליטה בסירה בצוות מצומצם או חסר מחייבת עבודה מתוכננת ומיומנות: שימוש בבלם ליציאה וכניסה, עבודת הגה וחבלים, ביצוע  סיבוב או מהפך בשתי ידיים בלבד, או שימוש בהגה האוטומטי במקביל לעבודת החבלים. ההפלגה המודרכת לחיזוק מיומנויות השייט הבודד (סינגל הנדד) היא אימון מצויין לטובת ההפלגות העתידיות שלכם, לחיזוק ההבנה והשליטה בכלי השייט ולעלית מדרגה מבחינה מקצועית.

מיועד לא רק למי שמעוניין להפליג “סינגל הנדד”.


מודרכת ניווט עיונית :
ניווט דיגיטלי הלכה למעשה עם המאסטר תומר אלעד!
במודרכת זו נלמד לתכנן נתיב על מפה דיגיטלית תוך התחשבות במכשולי ניווט , מרחק ביטחון מהחוף והתייחסות למטאורולוגיה. בניית סיפור הניווט והזנה של נתיב עפ”י נקודות.

פורטל הזמנות>

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי


הפלגת ירח מלא:

• האם השמש שוקעת במערב?
• האם ירח זורח במזרח?
• האם היום הקצר ביותר הוא באמת “הקצר ביותר”?

כפי הנראה לא!!!

• איפה זה מישור המילקה ?
• ואיפה כוכב נוגה?

מוטי שחורי יסביר על נושאים אלה ועל נושאים נוספים בהפלגת ירח מלא שתתקיים ביום שני ה- 17/01/22 .

פורטל הזמנות>


מודרכת יין:

לאחר שנתיים של הפלגות שף מוצלחות מעולות ובעיקר טעימות (שממשיכות כרגיל כמובן) החלטנו לפתוח תוכנית קולינרית חדשה של הפלגות מודרכות ללימוד עולם יין. ההפלגות יצאו לים בהובלת גיל מרגלית שעשה דרך ארוכה מהטרואר של קליפורניה ועד לכרמי ישראל. בהפלגות יעלו על השולחן ארבעה בקבוקים שונים ומשובחים, לצד גבינות ופינוקים אחרים, נטעם יין, נרים מפרשים, ניצור חברויות, נלמד ונכיר טעמים חדשים.

בקיצור, החיים הטובים (:

ההפלגה בתשלום של 100 ש”ח עבור המצרכים.

פורטל הזמנות>

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי


מודרכת שף:

הפלגה עם השף והסקיפר דניאל זך.
דניאל יבוא להפלגה עם דגים טריים, נלמד איך לפלט דגים ונכיר מתכונים להכנת דג נא בסגנון סביצ’ה וטרטר, ונהנה מיין משובח. (הביאו איתכם חיוך, תאבון ו-150 ש”ח לתשלום עבור המצרכים).

פורטל הזמנות>

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי


מודרכת גישת ירכתיים:

הערכות לגישת ירכתיים דורשת מאיתנו לשכלל במקביל משתנים רבים: בחירת הנקודה להיערכות נכונה ביחס לרוח, הפלגה במקביל למזח, התמקדות בנקודת ההערכות תוך התחשבות בהשפעת הרוח וההסחה בתחילת התנועה לאחור, ומעבר ברגע הנכון מהיגוי קדמי להיגוי אחורי. 

כל זאת ועוד… בואו לתרגל איתנו. 

פורטל הזמנות>

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי

 


מודרכת דייג:

נצא ל-2 הפלגות דייג החודש! אחת תהיה לאור הזריחה והשנייה לקראת השקיעה, ביחד עם הדייג המקצועי שלנו- יקיר, שיביא את כל הציוד הנדרש וידאג לכל אחד מכם לחוויית הדייג. בתום ההפלגה תהנו מארוחת הדגים שדגתם! 

הביאו אתכם חיוך, תיאבון ו-150 ש”ח על כל משתתף, עבור תשלום המצרכים.

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי


 

מודרכת חבלים ובלמים:

איך עוזבים את המזח באמצעות בלם? איך מצמידים סירה לרציף ברוח מרחיקה? במסגרת ההפלגה המודרכת שתעסוק בחבלים ובלמים נבצע גישות דופן לרציף תוך שימוש בבלם חרטום וגישת ירכתיים עם היקשרות ומורינג (ללא איסוף ה- mooring line, תוך שימוש רק בחבלי הירכתיים כבלמים). 

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי

 

 

 


סדנה למדיטציה ושייט – עם דני זקס
לעשות אום, לנשום ים, להזדקף, לראות כחול, להפתח, להרגע, לאהוב...

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי

 


 

מודרכת מקצוענות עם דן ברייטל-

דן ברייטל – המדריך הותיק ביותר בדרך הים יעביר לכם הפלגות מצויינות שמיועדות לסקיפרים שמעוניינים לשפר את רמת השיט שלהם ולהקפיד על כל פרט ופרט. חלק מההפלגות יעסקו בתמרוני מנוע, חלקן במפרשנות, בניווט ובבטיחות. מקצוענות היא אחת מאבני היסוד ב-DNA של דרך הים, נשמח לראותכם.

ינואר 2022 - לוח הפעילויות החודשי