ספטמבר – אוקטובר 2021 – לוח הפעילויות החודשי

חברי המועדון של דרך הים נהנים בכל חודש מסדרה חדשה של סדנאות, הרצאות, הפלגות מודרכות קליניקות מקצועיות ומפגשים חברתיים שנועדו לפתוח אופקים חדשים ולהרחיב את גבולות הידע והניסיון הימי. ההרשמה לפעילויות מתבצעת דרך האפליקציה ופורטל ההזמנות.

חודשים ספטמבר ואוקטובר יוקדשו לעולם המפרשנות!


מקרים ותגובות במערך המפרשים

סך הכוחות והלחצים שמערך המפרשים של היאכטות שלנו צריך לספוג הוא עצום. גם שימוש נכון ומדוייק גורר איתו מדי פעם בלאי ותקלות. אז מה עושים כשהשפה האחורית של החלוץ מתנפנפת, או כשחס וחלילה החלוץ נקרע או נפל לסיפון? מה אם בסוף הפלגה החלוץ לא מתגלגל או מתגלגל הפוך? קרה לכם פעם שמיתר חלוץ התלפף על הוינצ’ ולא השתחרר? ומה עושים אם המיתר או המעלן של המפרש הראשי נקרע? מה אם יש קרע בחלקו התחתון של המפרש? כדי לדעת מה עושים עם כל תקלה בזמן אמת ולהחזיק בארגז הכלים יותר מפתרון אחד לכל ארוע צריך לתרגל ולהכיר את הפתרונות השונים. זה בדיוק מה שנעשה בהפלגות מקרים ותגובות שנערוך החודש.

פורטל הזמנות>

ספטמבר - אוקטובר 2021 - לוח הפעילויות החודשי

מפרשנות על הקטמרן – עם אבירם סוויסה

את ושתי, הקטמרן החדשה שלנו קנינו דרך משפחת סוויסה, נציגי  North Sails בישראל ויבואני x yachts,  מבית היוצר של  Beneteau yachts

אבירם סוויסה הוא שייט תחרותי עם רקורד מרשים ומפרשן בנשמתו. החודש לרגל הגעתה של ושתי, האקסס 11 החדשה למרינה, אבירם יבצע בדרך הים אימוני חשיפה לסודות המפרשנות של הסירה.

פורטל הזמנות>

ספטמבר - אוקטובר 2021 - לוח הפעילויות החודשי


צמצום מפרשים והורדת לחץ

במודרכת זו נכיר את ליבת המפרשנות.

אנחנו יודעים שמפרשים שמכוונים נכון יוצרים כוח עילוי ומובילים את הסירה אבל סך המשתנים במשוואה הזאת לא נגמר במפרשים, הרי יש גם רוח ומטבע הדברים היא אף פעם לא קבועה.

לכן אנו יכולים לשוט בין שני טווחים של כיוון מפרש:

> תחום הכוח החסר – הרוח לא מספיק חזקה ואנו רוצים להוציא מקסימום כוח מהרוח הנתונה  – למקסם את הכוחות. ביאכטות שלנו התחום הוא עד 13 קשר ברוח אמיתית.

> תחום הכוח העודף – כאשר הרוח מעל 13 קשר הסירה לא מאוזנת, המפליגים לא יהנו, והיאכטה תהיה בלחץ מופרז.

בהפלגת צמצום המפרשים והורדת הלחץ נכיר ונתרגל טכניקות שונות להפלגה נוחה ובטוחה בתחום הכוח העודף, נשתמש בטרוולר, נלמד לשטח מפרשים וגם מתי ואיך לצמצם אותם.

פורטל הזמנות>

ספטמבר - אוקטובר 2021 - לוח הפעילויות החודשי


 

מודרכת ג'ניקר

ג’יניקר הוא הכוכב של המפרשים שנועדו לדאון ווינד – הפלגה ברוחות גביות. למרות שיש לו שטח של שני מפרשי חלוץ הוא קל לתפעול ומאפשר לנו לצבור מהירות גם במורד הרוח או ברוח צד. כדי  לתפעל אותו באופן יעיל ולהרוויח את כל המהירות שהוא יודע לייצר צריך פשוט להתנסות בהנפה ובכיוון שלו. מוזמנים להרשם למודרכת ג'ינקר ולהכיר את היתרונות של אחד הכלים החשובים בתא המפרשים של היאכטה.

פורטל הזמנות>

ספטמבר - אוקטובר 2021 - לוח הפעילויות החודשי


תחרות שייט – מועדון דרך הים

תחרות שייט היא לא רק הזדמנות לבדוק מי יותר מהיר, היא גם אמצעי שדוחף אותנו לדייק את המפרשנות שלנו, לעבוד כצוות ולגלות איך כל החלטה נכונה שווה מהירות וכל טעות מושכת את הסירה אחורה בדירוג. בתחרות המועדון המסורתית ישתתפו השנה 6 יאכטות ובין חברי הצוותים תוכלו למצוא גם שייטים מקצועיים שמחזיקים כמה טריקים וסודות בשרוול. כשתשמע צפירת הזינוק כל אחד מששת הצוותים ישתמש בכל הכלים שעומדים לרשותו כדי להגיע ראשון. יהיה אקשן!

מחכים לכם בקו הזינוק.

ללמוד להפליג מהר יותר – x president

גם החודש נמשיך לבצע אימונים מקצועיים על הסירה התחרותית מבית X-Yachts  דנמרק.

הקלילות וחדות התגובה של הX הופכת כל משיכה של מיתר וכל תנועת הגה למהירות.

נעבור על מערכות השליטה השונות של מערך המפרשים המיוחד בספינה: נדייק את השימוש במתיחה ובשחרור של הונטה האחורית,  הטרוולרים, הבומצ’ק, הקנינגם והאינרים

והכי חשוב: נצא לים, נלמד לכוון נכון את המפרשים ולהפליג מהר. ממש מהר!

פורטל הזמנות>

ספטמבר - אוקטובר 2021 - לוח הפעילויות החודשי