קורס סקיפרים – רשיון משיט 60

רשיון סקיפר בינלאומי – משיט 60

משיט 60, או משיט בינלאומי הוא אחת הדרכים להתפתח מקצועית אחרי שמסיימים קורס סקיפרים.

רשיון משיט 60 מאפשר לסקיפר בעל רשיון ישראלי להכנס ולצאת במעברי הגבול הימיים של המדינה.

 

 

דרישות מקצועיות לקראת הוצאת רשיון משיט 60

כדי להוציא את רישיון המשיט הבינלאומי (המכונה גם משיט 60) יש לעמוד במספר דרישות של רשות הספנות והנמלים (רספ"ן) במשרד התחבורה:

הדרישה הראשונית היא לפחות שנת נסיון אחת אחרי הוצאת רשיון הסקיפר (ומכאן גם שהגיל המינימלי להוצאת רשיון משיט 60 – משיט בינלאומי הוא 19 שנים)

על מבקש הרשיון להציג הוכחה שצבר שמונה ימי הפלגה בים (זמן ים) ובתוכם מעבר גבול בינלאומי עם כלי שייט – פרטים בהמשך

על מבקש הרשיון להציג תעודת מעבר קורס עזרה ראשונה בן 44 שעות. באקדמיה לשייט של דרך הים מתקיימים קורסי עזרה ראשונה באופן תדיר

יש להציג תעודת מפעיל תחנת אלחוט בזיקה ל G.M.D.S.S

את תעודת מפעיל תחנת האלחוט מנפיק משרד התקשורת, כדי לגשת למבחן יש לעבור קורס קצר להכרות עם נהלי הקשר והחילוץ הימי בעולם שבסופו מבחן עיוני ומעשי. באקדמיה לשייט של דרך הים מתקיימים קורסי מפעיל תחנת אלחוט לאורך כל השנה.

הפלגת זמן ים לקראת הוצאת רשיון משיט 60

את ימי ההפלגה הבינלאומית לטובת זמן ים ניתן להתחיל לצבור מרגע שעוברים את אחד המבחנים ה"גדולים" בקורס סקיפרים – מבחן ימאות או מבחן ניווט חופי. ניתן לחלק את הפלגת זמן הים לשניים, אבל לפחות אחד משני החלקים חייב לכלול הפלגה בינלאומית, כלומר מעבר גבול בין מדינות. דרישות ההפלגה הינן: מעבר בין מדינות, הפלגת לילה, השתתפות פעילה בהפלגה וחתימה על טופס זמן ים על ידי סקיפר שמוכר ברספ"ן.

קורס משיט 60 בדרך הים

בדרך הים אנו מציעים דרכים רבות להשלמת רשיון משיט 60  – משיט בינלאומי. באקדמיה לשייט ניתן למצוא את כל הקורסים וההכשרות הנדרשות להוצאת רשיונות מתקדמים לצד עצות מקצועיות  לטובת צבירת זמן ים ניתן להשתתף בפלוטילות שלנו, לצאת להפלגות זמן-ים ייעודיות בין ישראל לקפריסין או ליעדים אחרים בים התיכון. גם ההשתתפות במסע הTall-ship  – הפלגה על ספינות מפרש בעלות מערך עתיק שאנחנו מקיימים בכל שנה מאמסטרדם לדנמרק דרך הים הצפוני, תעלת קיל והים הבלטי נחשבים כזמן ים מלא לטובת הוצאת רשיון משיט 60.